Manažerské základní měsíční mzdy stouply v průměru o devět procent

Mzda se výrazně liší i v závislosti na odvětví, ve kterém firma podniká. Nejlépe si vedou manažeři zaměstnaní ve zdravotnictví a v přírodních vědách (16 procent nad průměrem), finančních službách (14 procent) a IT a telekomunikacích (devět procent).

Do nejhůře placených odvětví se řadí doprava a cestovní ruch (minus 14,5 procenta pod průměrem),velkoobchod a distribuce (minus 8,5 procenta) a elektrotechnický, elektronický průmysl (minus sedm procent).

Pokud si top manažeři sami aktivně hledají novou pracovní pozici, říkají si v průměru o 19 procent více, než je jejich nynější mzda.

U nejnižších manažerských pozicích je to dokonce o 27 procent více, nejvyšší pozice potom očekávají 13procentní nárůst.

Pokud si zaměstnanec managementu nehledá aktivně nové místo, ale projeví o něj zájem konkurence, manažeři očekávají v průměru až o 38 procent vyšší mzdu. U nejnižších pozic je to 52procentní nárůst a u nejvyšších manažerských pozic je očekávání o 32 procent vyšší.

V managementu jsou stále velké rozdíly v odměňování mezi pohlavími, a to hlavně na bonusech. Ženy mají o 42 procent nižší bonusy, rozdíl základní mzdy se meziročně snížil na tři procenta z předchozích 8,4 procenta.